Friday, October 14, 2016

Stargate (1994)


Probe Entertainment Ltd. (1994). Stargate. (Super NES).

Hra je založena na stejnojmenném filmu Stargate (Hvězdná brána) z roku 1994. Děj hry začíná na pouštní planetě Abydos krátce poté, co plukovník Jack O´Neill a jeho tým prošli transportním zařízením, Hvězdnou bránou, ze Země. Písečná bouře oddělila plukovníka O´Neilla od zbytku jeho týmu. Když se vrátí do tábora, Daniel Jackson (archeolog z jeho týmu) mu prozradí, že tábor byl napaden nepřátelským mimozemšťanem jménem Ra. O´Neill se tedy musí vydat na cestu, aby zachránil svůj tým, našel roztroušené zásoby, bombu (kterou nakonec použije proti Raovi) a sedm egyptských hieroglyfů. Nakonec musí zprovoznit Hvězdnou bránu, aby se mohl se svým týmem vrátit domů.


Gameplay je typickým příkladem akční plošinovky dané éry. Hráč ovládá plukovníka O´Neilla a prochází různá prostředí (poušť, jeskyně, město, Raův palác). Většina misí je založena na hledání postav nebo sbírání předmětů, při kterých musí hráč porazit neustále přicházející nepřátele (skarabové, Horovi strážci, bossové – Anúbis a Ra). Ve hře jsou také dvě mise, ve kterých hráč ovládá Raův kluzák. Na displeji je zobrazen healthbar, status zbraně a také počet granátů. Hráč také může vyvolat obrazovku, kde se dozví status mise, počet životů, počet sesbíraných částí a heslo pro daný level.

Ve své době hra obdržela převážně průměrná hodnocení, přičemž bylo nejvíce kritizováno komplikované ovládání (Super NES verze na tom byla o trochu lépe) a naopak byla chválena grafika a animace.

Platformy: Super NES (1994), Sega Genesis (1995)
Rok vydání: 1994
Žánr: 2D akční plošinovka
Země výroby: Anglie


Jiří Bednář (UČO 433232)

No comments:

Post a Comment