Saturday, October 4, 2014

Moorhuhn (1999)

     


       Moorhuhn je hra od studia Phenomedia AG z německého města Bochum. Moorhuhn je v anglicky mluvících zemích známá pod názvem Crazy Chicken. Série Moorhuhn obsahuje více jak 30 her a na začátku nového tisíciletí byla nejhranější hrou v celém Německu. Hra vznikla v roce 1999 jako reklamní kampaň pro známého skotského výrobce whiskey Johnny Walker.
       Jedná se o jednoduchou střílečku, kde Vaším úkolem je v určitém čase trefit co nejvíce kachen. Ke hře nebylo potřeba žádné zvláštní vybavení a k hraní stačila pouze myš. Levým tlačítkem se ovládala spoušť a pravým se nabíjel zásobník zbraně.
       Hra nebyla původně určena ke komerční distribuci, ale pouze do barů, kde promotéři oblečení jako lovci dělali reklamu na lov a na whiskey Johnny Walker. Hra se ovšem začal kopírovat a byla dostupná ke stažení on-line. Studio tedy rozhodlo vydat hru i pro širokou veřejnost. Hra měla obrovský úspěch v německy mluvících zemích a byla dál rozvíjena ve všech různých mediálních směrech. Vznikl komix založený na známých kachnách a vznikaly i animované pořady pro televizi.

        Poslední hra založená na Moorhuhn vyšla v roce 2010 na zařízení iOS a jmenuje se Crazy Chicken Quest.

Platforma: PC, Nintendo DS
Rok vydání: 1999
Země původu: Německo
Žánr: Arkáda
Studio: PhenomediaPetr Kameníček (409907)

No comments:

Post a Comment