Showing posts with label 1994. Show all posts
Showing posts with label 1994. Show all posts

Sunday, October 16, 2016

Master of Magic; 4X with magic!



Simtex (1994). Master of magic. (MS-DOS).



Master of magic je 4X hra (ťahová stratégia typu explore, expand, exploid & exterminate) z roku 1994. Ujímate sa v nej úlohy jedného z čarodejov a začínate svoju pút za svetovládou. Hra samotná sa skladá z dvoch časti; strategickej a taktickej. V strategickej časti budujete mestá a armády, skúmate svet či vyvíjate technológie (kúzla). V taktickej s armádami bojujete. Zaujímavosťou oproti iným X4 hrám je možnosť použivať kúzla (na strategickej aj taktickej mape) a užívanie špeciálnych jednotiek - hrdinov. V hre sa objavuje viacero rás ktoré prepožičiavajú rôzne bonusy a možnosti vývoja armádam a mestám. Z novších hier na Master of magic nadväzujú štýlom hry napríklad Warlock - master of arcane alebo séria Age of wonders.



Hra vyšla na: Ms-DOS (1994); Playstation (1997); PC-98. momentálne dostupne aj na Windows (XP, Vista, 7, 8, 10) and Linux (Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04)

Vydané: 1. Septembra 1994

Žáner: ťahová stratégia, 4X, fantasy

Hlavný designer: Steve Barcia

Zem pôvodu: USA

Roman Szomolai (383648)

Thursday, September 25, 2014

Killer Instinct

Rare Ltd. (1994). Killer Instinct. (Arcade).



Killer Instinct je akční bojová hra pro jednoho či dva hráče. Zápletka není nijak převratná, v daleké budoucnosti se obrovská korporace Ultratech rozhodla pořádat bojové zápasy. Aby toho nebylo málo, kromě obyčejných lidí tu zápasí i speciální kreatury vytvořené Ultratechem a dokonce i jeden démon. A právě díky rozmanitosti charakterů je na tuto hru dodnes vzpomínáno. Jednalo se o velmi populární bojovku, která dokonce předčila tehdejšího rivala, Mortal Combat 3. Její odkaz žije dodnes, v roce 2013 vyšel nový Killer Instinct pro Xbox One.

Platformy: Arkády (1994), SNES (1995), Gameboy (1995)
Série: Killer Instinct
Žánr: 2D action fighter
Hlavní designéři: Chris Tilston, Mark Betteridge, Ken Lobb
Krajina výroby: USA

Anna Galbová, 433647

Saturday, October 5, 2013

Star Wars: TIE Fighter - Join to dark side. We have cookies and TIE Fighters

Tottaly Games(1994), Star Wars: TIE Fighter(DOS, Windows 9x, Macintosh)




Nachází čas aby jste bránili zájmy a čest impéria, vašimi nepřáteli jsou piráti, rebelové a další kdož se vzpouří vůli imperátora. Stačí  si pouze vybrat svůj letoun, na výběr jsou letouny známi z filmu a další je možné odemknou po splnění misí. Úvodní menu je provedeno jako pohyb po hangáru.Po volbě mise vás přepraví na místo bitvy. Pohled je buď z přímo z kokpitu letounu, který vás v táhne přímo do středu bitvy, nebo je možné přepnou do pohledu třetí osoby, pro lepší přehled o dění v okolí letounu. Zde váš čeká celý vesmír provedený v 3D. Zde bych vytknu hře rozsáhlost a komplikovanost ovládaní, ale nikdo neříkal že být elitním pilotem impéria je jednoduché. Ale odměny po splnění misí stojí za to, můžete očekávat video cutsceny, nové letouny do hangáru a navíc si prohlédnou databázi všeho co jste potkali na misích.


Jedná se o volné pokračování Star Wars: X-wing. Děj je zasažen do dění první Star wars trilogie a to mezi Star Wars Episode V : Empire Strikes Back a Star Wars Episode VI: Return of the Jedi. Poprvé se na světě objevila na dvou disketách demoverze na jaře roku 1994. Plná hra pak vyšla červenci 1994. Krátce na to vyšlo rozšíření Defender of the Empire které přineslo tři nové mise. V roce 1995 vyšla hra na sběratelském CD-Rom které obsahovalo původní hru s vylepšenou grafikou a rozšířeni Defender of The Empire a nové Enemies of Empire. Plus podpora Mac OS 8 a 9. Poslední verze která  už nepodporovala DOS a bylo nutné jí instalovat na Windows 9x byla vydaná v roce 1998 jako součást X-Wing Collector Series. Poté i X-Wing Trilogy, která obsahovala také X-Wing a X-Wing Alliance.
 

Platformy: DOS, Windows 9x, Macintosh.
Rok vydání: 1994
Žánr: Vesmírný letecký simulátor
Designéři: Lawrence Holland a Edward Kilham